Percuție
Brief info

Cu o activitate în domeniul tobelor de 45 de ani și în învățământ de 20 de ani, la cursurile de percuție-tobe mă ocup să descopăr și să șlefuiesc noi talente cu vârste diferite. Elevii avansați participă la concursuri județene, naționale și internaționale, cel mai important fiind câștigat de eleva Alexia Urtoi în Statele Unite ale Americii. Mulți elevi care termină Scoala Populară de Arte „Titel Popovici" cântă în formații cu stiluri diferite.

Se pune accentul foarte pe mult studiu individual, pe tobe și studiu de partituri de tobe. Școala Populară de Arte „Titel Popovici" oferă condiții foarte bune de studiu și instrumente profesionale. La terminarea cursurilor de percuție și nu numai, elevii primesc diplome.

Vă aștept cu drag la ore!

Cu drag,

Profesor Păduraru Nicolae