SECȚIA COREGRAFIE - OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ 2018 - 2019

SECȚIA COREGRAFIE

Profesor: Neagu Ștefan: Tel: 0742645767, E-mail: folkneagu@yahoo.com

OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ 2018 - 2019
Obiectivul general îl reprezintă deschiderea către oferta educaţională, sensibilizarea cursanților, descoperirea, păstrarea şi transmiterea tradiţiilor generaţiilor următoare, grupul ţintă fiind cursanți (atât elevi cât și alte categorii de personae) din Judeţul Iași cât şi cei din alte judeţe, cursanți interesaţi să participe la etapele şi secţiunile cursului.
Dincolo de actul artistic, dansul înseamnă folosirea mișcării coregrafice drept modalitate de îmbunătățire atât a abilității de exprimare emoțională, cât și a puterii de interacțiune socială. Dansul pune împreună puterea mișcării și dezvoltarea personală, pentru că lecțiile de dans oferă oportunități unice pentru autoexprimare, comunicare și interacțiune. (Continuare in attachement).

Citeşte şi alte articole despre: