Nicolae Păduraru

Specializări:

Tel: 0742 - 419.501;

E-mail: paduraru_tobe@yahoo.com

Cu o activitate in domeniul tobelor de 45 de ani si in invatamint de 20 de ani, la cursurile de percutie-tobe ma ocup sa descopar si sa slefuiesc noi talente cu virste diferite. Elevii avansati participa la concursuri judetene, nationale si internationale, cel mai important fiind cistigat de eleva Alexia Urtoi in Statele Unite ale Americii. Multi elevi care termina Scoala Populara de Arte "Titel Popovici"cinta in formatii cu stiluri diferite. Se pune accentul foarte pe mult studiu individual, pe tobe si studiu de partituri de tobe. Scoala Polpulara de Arte "Titel Popovici" ofera conditii foarte bune de studiu si instrumente profesionale. La terminarea cursurilor elevii primesc diplome. Scoala este si trambulina pentru elevii care vor sa mearga la Colegiul de Muzica. La Scoala Populara de Arte “Titel Popovici" reusim sa ducem mai departe Clasa de percutie-tobe.