Activităţi artistice

Clasa de Muzica Folk si Country

IMPORTANT!!!!!!! NOU!!!!Şcoala Populară de Arte "Titel Popovici" Iaşi anunţă ca începând cu anul şcolar 2018-2019 se fac testări de aptitudini muzicale pentru "Clasa de Muzică Folk" unde se vor putea înscrie copii şi tineri cu vârste cuprinse între 7 şi 25 de ani.

Pe 18 aprilie, la orele 20.50 p.m. (S.U.A.) profesorul Mihai Babii a suflat ca un oboist încă în putere ultima suflare printr-un zîmbet. Pe 3 noiembrie anul acesta ar fi împlinit 80 de ani. A plecat cu un bagaj foarte mare dincolo, bagaj pe care încă putea să ni-l dăruiască nouă, așa cum spunea Mircea Olariu, unul dintre ucenicii lui.

Vă invităm la un spectacol de excepţie, realizat cu ocazia sărbătoririi Zilei Unirii, 24 ianuarie. Intrarea este liberă.

Pe 1 şi 3 decembrie 2017 au avut loc două spectacole dedicate Zilei Nationale a României, organizate de către Şcoala Populară de Arte "Titel Popovici" Iaşi, cu sprijinul Consiliului Judeţean Iaşi, Palas Iaşi si Ateneu Tătăraşi. Au participat elevi şi absolventi ai Clasei de Acordeon & Canto popular, din cadrul şcolii, clasă înfiinţată şi coordonată de către domnul profesor Romeo Luchian.

Pages